بهینه سازی تصاویر در وردپرس


بهینه سازی تصاویر در وردپرس
( کم کردن حجم تصویر مورد نظر، در سایت) اهمیت زیادی دارد. در واقع تصویر با حجم کم به بهینه سازی سایت کمک فراوانی می کند. از روش های مختلف، برای افزایش سرعت بالا آمدن محتوای سایت خود استفاده کنید.

هر چه محتوای سایت شما از عکس گرفته تا متن ، فیلم و ... بهتر باشد، سایت شما زودتر لود می شود. اگر قصد راه اندازی یک سایت وردپرسی را دارید، پیشنهاد می کنیم این لینک را مطالعه نمایید.  در این لینک، اطلاعاتی مفید در مورد قالب وردپرس قرار داده شده است.

یکی از دلایل سرعت لود پایین سایت ها 
کاربران از سایت هایی خوششان می آید که سرعت لود بالایی داشته باشند. شما حتما دیده اید بعضی از سایت ها به سرعت لود میشوند . اما بعضی از سایت ها لودشان بسیار طول میکشد و بعد چند دقیقه سایت بالا می آیددلیل این حجم عکس­ هایشان است. در سایت اول حجم عکس های سایت بسیار کم است . اما در سایت دوم ۵ عکس  2  مگابایتی وجود دارد ،  یعنی برای لود سایت شما باید ۱۰ مگابایت دانلود کنید!

تفاوت عکس بی کیفیت و عکس کم حجم 
منظور ما از عکس کم حجم ، عکس بی کیفیت نیست!عکس کم حجم با عکس بی کیفیت فرق دارد. شما می­توانید یک عکس با کیفیت فوق العاده را در حجم ۱۰ کیلوبایت مشاهده کنید. هم یک عکس بی کیفیت را در حجم ۱۱ مگابایت مشاهده کنید. بی کیفیت بودن عکس ربطی زیاد ربطی به حجم تصویر نداره. بنابراین شما هم می­توانید بر روی سایت خود عکس های زیبا داشته باشید . هم حجم تصاویر پایین باشد.

5 افزونه برتر بهینه ­سازی تصویر در وردپررس

این را بدانید که کاربران دوست دارند سریع به جوابشان برسند و اینکه سایت شما دیر لود شود برای شما امتیاز منفی است!اگر سایت شما اطلاعات بسیار خوبی نیز داشته باشد کاربران سراغ سایتی می­روند که سریع جواب سوال خود را پیدا کنندخب ما به شما یک راه حل می­دهیم ، که شما بدون هیچ دردسر و زحمتی حجم عکس های خود را کم کنید. شما می توانید، افزونه هایی برای بهینه سازی تصاویر دانلود کنید تا حجم تصاویر مورد نظر شما کم شود.

1. افزونه ی reSmush.itاین افزونه یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی حجم عکس است به صورت خودکار و اتوماتیک کار می کند.بعد از آپلود عکس مورد نظر در سایتتان، عملیات فشرده سازی خودش را اغاز می­کند . حجم عکس را تا حدی که امکان دارد کم می­کند.از مزایای دیگر افزونه، این است که می­توانید عکس­های دلخواه را از کتابخانه انتخاب کنید. حجم عکس انتخاب شده را با فشردن یک دکمه کم کنید. حتی اگر آن عکس قدیمی­ترین عکس سایت شما باشد. این افزونه دارای رابط کاربری بسیار آسانی می­باشد . هم­چنین، پنل مدیریت آنچنانی ندارد. در این افزونه شما باید یک کلید API  داشته باشید. که  به وسیله آن بتوانید، از سطح فشرده­سازی افزونه استفاده کنید.

2.  افزونه ی  EWWW Image Optimizer 
افزونه ی Ewww Image Optimizer یک افزونه ی برتر در زمینه فشرده سازی تصاویر استاین افزونه نیز میتوانید به صورت اتوماتیک و خودکار تمامی تصاویری که شما اضافه میکنید را فشرده سازی کندافزونه ی Ewww Image Optimizer  دارای پنل مدیریت و رابط کاربری بسیاز زیبا و ساده ای استویژگی به خصوصی که آین افزونه دارد این است که عکس های شما را میتواند به صورت خودکار بر روی فضای ابری آپلود کند یکی دیگر از ویژگی ها عالی این افزونه این است که تمامی عملیات فشرده سازی را بر روی سرور شخصی خودش انجام میدهدبنابراین نیازی به دریافت API نیست! و شما هرچند باز که دوست دارید میتوانید در سایتش ثبت نام کنید و Api دریافت کنید.

3. افزونه­یCompress JPEG & PNG images 

 افزونه¬یCompress JPEG & PNG images


 

این افزونه یکی بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر است. افزونه ی Compress JPEG & PNG توسط تیم    TinyPNG نوشته شده است. برای استفاده از این افزونه شما می بایست ثبت نام کنید. در پلن رایگان این افزونه شما می­توانید هر ماه ۱۰۰ تصویر را فشرده سازی کنید. برای شارژ شدن دوباره ی افزونه صبر کنید تا یک ماه بعد تا افزونه دوباره برای شما شارژ شود. در این افزونه شما مانند افزونه های قبل، می­توانید عکس های قدیمی سایت را نیز فشرده سازی کنید. با این تقاوت که در این افزونه شما می­توانید فیلتر های جالبی را بر روی تصاویر اعمال کنید.  می توان این افزونه را جز بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر به شمار آورد.

4.  افزونه ShortPixel Image Optimizer 


برای استفاده از این افزونه شما نیاز به یک Api کد دارید. می­توانید از سایت اصلی افزونه تهیه کنید. در افزونه ی Short Pixel Image Optimizier  شما می­توانید ۱۰۰ تا عکس در ماه فشرده سازی کنید. اگر بیشتر از این تعداد میخواهید باید خود سایت پنل خود را ارتقا بدهید. وقتی شما افزونه را فعال کردید به صورت خودکار افزونه شروع به فشرده سازی تمامی عکس های سایت شما می­شود. یک ویژگی خوب این افزونه این است که تمامی عکس های اورجینال را داخل یک پوشه نگه می­دارد. از این روش میتوان کاهش حجم را فهمید .

 . 5افزونه ی WP Smush

 

افزونه ی WP Smush یکی از برترین افزونه ی بهینه سازی تصاویر است. این افزونه به صورت اتوماتیک میتواند تمامی عکس های سایت را تغییر اندازه دهددر پنل رایگان این افزونه شما نیازی به Api ندارید و میتوانید به راحتی استفاده بکنیددر این افزونه میتوانید هر عکس دلخواه خود را از بخش کتابخانه انتخاب کرده و حجم آن را کاهش دهید.

شما میتوانید در سایت ما اطلاعات بیشتری کسب کنیددر صورت لزوم با ما تماس و از مشاوران مجرب ایران وب لایف بهره مند شوید. اگر شما به پشتیبانی نیاز دارید میتوانید از پخش های  تماس با ما و مشاوره رایگان ا سایت ما استفاده نمایید.

 

پیغام خود را بنویسید