آموزش قدم به قدم تولید محتوا به صورت کاربردی و هدفمند

توجه ویژه به کیفیت در تولید محتوا

احتمالا این جمله را شنیده اید، که محتوا پادشاه است ( content is king). همانطور که هر روزه  که تعداد افراد بیشتری از موتورهای جست و جو جهت پیدا کردن سوالات خود استفاده میکنند، اهمیت محتوا نیز بیشتر میشود. مفهوم کانتنت مارکتینگ جایگاهی بسیار قدیمی تر از آنچه شما فکر میکنید دارد. اما از سال ٢٠٠٧ تا کنون اهمیت بیشتری را به خود اختصاص داده است. هنگامی که بازاریابی جدید در حال پیاده سازی روش های جدیدتر و موثر است، به موازات این امر بازاریابی سنتی لحظه به لحظه اهمیت خود را از دست میدهد
 

آمارها نشان میدهد عده زیادی از بازاریابان از کانتنت مارکتینگ استفاده میکنند. در حقیقت، توسط خیلی از افراد برجسته مانند مایکروسافت، سیسکو و P&G مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین باعث توسعه  کسب و کار های کوچک نیز میشودشاید شما هم وقتی میخواستید توضیح دهید کانتنت مارکتینگ به چه معناست، به مشکل برخورده باشید. این معضلی است که بسیاری از افرادی که در این حوزه کار میکنند با آن روبه رو هستند.

اما چگونه میتوان کانتنت مارکتینگ برای فردی که زیاد با این حوزه ارتباط نداشته توضیح داد ؟ 

کانتنت مارکتینگ یک روش بازاریابی استراتژیک است که به صورت متمرکز به تولید و توزیع محتوایی ارزشمند و مرتبط جهت جذب مخاطب تلاش میکند.

بنابراین می توان گفت کانتنت مارکتینگ به صورت کلی ٣ مزیت کلی دارد که عبارت است از:
  1. افزایش فروش
  2. پس انداز کردن هزینه ها
  3. ایجاد مشتریان وفادار تر
  4. بازاریابی بدون محتوای کاربردی معنایی ندارد

  5. بدون توجه به اینکه چه نوعی از کسب و کاری را مدیریت میکنید، تولید محتوا باید بخشی از روند باشد و نه بخشی جدا از آنبه کسب و کارهایی که محتوایی با کیفیت و ادامه دار تولید میکند توجه بیشتری میکند.

    1. یک استراتژی موفق PR باید مشکلاتی که خواننده به آنها اهمیت میدهد را آدرس دهد. برای عملکرد خوب، شما به محتوایی با کیفیت نیاز دارید تا افرادی که به سایت شما می آیند بمانندداشتن یک استراتژی دقیق و مشخص شده یکی از الزامات برای هر وب سایت میباشد.  

تا به حال شده احساس کنید که دیگر ایده ای برای تولید محتوا ندارید.

خب شما تنها نیستید.

محتوا بر خلاف آن چه که مینماید، میتواند ابزار قدرت سایت ها باشد. ذائقه مخاطبان دیگر مثل گذشته با متن های طولانی و سنگین چندهزار کلمه ای که در چند خط خلاصه میشوند، سازگار نیست. گوگل هم ذائقه خود را با کاربران هماهنگ میکند و خیلی وقت است از قید و بند کمیت رها شده و به کیفیت مینگرد.

محتوای بی کیفیتی که بدون توجه به کارایی و هدف آن برای مخاطب تولید شود، نه تنها پادشاه نیست بلکه وب سایت را از اصل انداخته و به اعتبار پیشین آن نزد مخاطب و گوگل آسیب میزند.

بر اساس Zazzle Media ، بیشتر از ٠۶٪ کمپانی ها و شرکت ها با معضل تولید محتوا مداوم سر و کله میزنند و ۶۵٪ آنها با تولید محتوایی که باعث تعامل با کاربران شود مشکل دارند.

ایجاد نکردن تعامل با بیننده های سایت به معنی از دست دادن پول است.
به همین دلیل شناختن مدل های موفق کانتنت مارکتینگ میتواند خیلی مفید واقع شود.

بهترین روش های تولید محتوای با کیفیت

در دنیای اینترنت حجم بسیار زیادی از محتوا در مورد موضوعات مختلف وجود دارد. بنابراین احتمال اینکه هرموضوعی را که انتخاب میکنید چندین مقاله و یا ویدئو مشابه آن پیدا کنید، زیاد است. به همین دلیل، باید روشی را پیش رو بگیرید تا محتوایی که تولید می کنید متمایز از دیگران باشد. از این رو دانستن و رعایت کردن این ٣ روش میتواند کمکتان کند تا تفاوت خود را حساب شده به نمایش بگذارید

  1. داشتن یک برنامه هدفمند

  2. برنامه هدفمند در تولید محتوا

شما باید بدانید هدف کلی کسب و کار شما برای محتوا چیست و دلیل هر مدل از محتوا چه خواهد بود. همچنین، آیا دانستن این محتوا برای خواننده جذاب است و یا خیرسپس زمانی که به مخاطب هدفتان دست پیدا کردید، آنجاست که میدانید چه محتوایی باید تولید کنید. نه تنها اینکه چه محتوایی باید تولید کنید، بلکه این که چه زمانی و در کجا نیز باید منتشر شود.  همچنین در هر پلتفرمی، باید چه نوع محتوایی تولید کنیدبرای مثال، در توییتر شما باید روزی ۴ الی ۵ تا پست منتشر کنید. این در حالیست که در فیسبوک منتشر کردن یک پست در روز هم مناسب است.

همچنین، داشتن یک تقویم برای محتوایی که تولید میکنید میتوانید بسیار مفید باشد.

شناخت درست مخاطب
شناخت درست مخاطب در تولید محتوا

شما حتی اگر بهترین پست تاریخ را تولید کنید اما آن را در پلتفرمی نامناسب پست کنید  یا زمانی بیشتر مخاطبین شما آفلاین هستند نشر دهید نمیتوانید از تمام پتانسیل آن پست استفاده کنید. بنابراین، شما باید زمانی را

برای آنالیز کردن کاربران خود اختصاص دهید، تا بتوانید اطلاعاتی مفید راجب آنها کسب کنید.

 برای مثال در چه بازه زمانی بیشتر کاربران شما آنلاین هستند؟

در چه بازه سنی مخاطبان بیشتری دارید؟

 یا چند درصد آنها مرد و یا زن هستند؟

شناختن مخاطبین به شما این اجازه را میدهد تا بهترین مطالب را با توجه به علاقه آنها منتشر کنید.

کمیت یا کیفیت، مساله این است !!! 

نیاز کاربر را جدی بگیرید
نیاز کاربر در تولید محتوا

هدف اصلی تولید محتوا باید جواب دادن سوالات مخاطبین باشد. زیرا، هنگامی که شما جوابی کامل و صریح به مخاطبین خود تحویل می دهید، اعتماد آنها را به دست خواهید آورد. همچنین ممکن است آنها محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارند

محتوای خود را بهینه کنید 
بهینه کردن محتوا

همزمان با پیشرفت اینترنت، محتوا نیز در حال توسعه و پیشرفت است. بر همین اساس، باید همواره به دنبال روشی جهت توسعه و بسط دادن محتوای خود باشید. برای محتوای متنی این کار راحت تر است ولی این موضوع برای عکس و ویدیو صدق نمیکند

تست، آنالیز و توسعه
تست و آنالیز در تولید محتوا

آنالیز دقیق و مرتب محتوا هایی که در گذشته  ایجاد کرده اید،  بسیار مهم است. زیرا، به شما اجازه میدهد تا محتوایی که بیشترین تاثیر را داشته شناسایی کنید.  بر اساس نتیجه آن تلاش کنید تا در آن زمینه محتوای بیشتری تولید کنید یا برعکس

دسته بندی های مختلف تولید محتوا

تولید محتوا به  یکی از مهمترین روش های تاثیر گذار دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است. اما همیشه یافتن یک استراتژی خوب برای تولید محتوا کاری بی دردسر نبوده است. یا از آن مهمتر، کدام نوع محتوا بیشترین تاثیر را برای  سرویس و برند شما به ارمغان می آورد.

بر همین اساس انواع مختلف محتوا را معرفی میکنیم.

بلاگ ها

بلاگ یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی محتوایی برای برند ها و کسب و کار های کوچک است. زیرا، به شما کمک میکند  تا SEO سایت خود را تقویت کنید و ترافیک ارگانیک بیشتری را به سمت سایت خود بیاورید.

ویدیو

امروزه بیش از ٣٠٪ فعالیت های اینترنتی مربوط به تماشا کردن ویدیو است. تولید محتوای ویدیویی یکی از بهترین روش های ایجاد تعامل میان شما و  مخاطبینتان است. بر اساس BrightCove برند هایی که از ویدیو استفاده میکنند، تا ٧۵١٪  ترافیک ارگانیک بیشتری را به سمت برند و سرویس خود میاورند. همچنین زمان ماندن افراد روی سایت شما را تا ۵١٠٪ افزایش میدهد. بنابراین، تولید محتوای ویدیویی میتوانید در جهت بهبود کسب و کار شما موثر واقع شود. 

اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک به شما اجازه میدهد تا مخاطبین خود را آموزش دهید و اطلاعاتی که مفید است را برای آنها به ارمغان بیاورید. زیرا محتوا اینفوگرافیکی است که  به مخاطبین شما اجازه میدهد تا اطلاعات بهتر تجسم کنند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به بخش مقالات ایران وب لایف مراجعه نمایید. بدون شک به اطلاعاتی مطلوب در این زمینه خواهید رسید. پیغام خود را بنویسید