بهترین تکنیکهای سئو برای دیده شدن در گوگل

چگونه در دنیای گوگل دیده شویم؟


بهینه سازی موتور های جستجو یا سئو یکی از مسائل حائز اهمیت برای تمامی سایت ها می باشد. هر سایتی برای آن که در صفحه ی اول گوگل قرار بگیرد درحال رقابت با دیگر رقبای خود می باشد. تولید محتوا و رعایت استاندارد های سئو میتواند موجب حضور ما در صفحه ی اول گوگل شود ولی برای قرار گرفتن در رتبه های بالاتر نیازمند شناخت الگوریتم های جدید گوگل و تکنیک های حرفه ای سئو برای بهبود جایگاه هستیم. سئو را میتوان پیچیده ترین و در عین حال ساده ترین مفهوم موجود در ذهن کسب و کار های اینترنتی دانست. در ادامه ی مقاله شمارا با تکنیک ها و بخش های مختلف سئو بصورت کلی آشنا میکنیم.

مهمترین اصول سئو که باید بدانید


بهترین مشاوران سئو

دانش سئو هر روز در حال تغییر و بروز رسانی و پیچیده‌تر شدن است و گوگل با تغییر الگوریتم‌هایش تلاش می‌کند برای جستجوی کاربر به گونه‌ای نتایج را فیلتر کند که بهترین و مرتبط‌‌ترین نتایج برای کاربر به نمایش درآید و به همین دلیل پروسه seo یا بهینه‌سازی سایت هم پیچیده شده است. ما برای آن که جایگاه خود را در گوگل بهبود ببخشیم و نتایج بدست آمده را حفظ کنیم باید به خوبی تغییرات الگوریتم های گوگل را شناخته و از آنها بهره ببریم. رعایت استاندارد های سئو و تولید محتوای باکیفیت میتواند رمز موفقیت ما برای حضور در صفحه اول نتایج گوگل باشد. ولی برای رسیدن به رتبه های بالاتر باید از تکنیک های حرفه ای سئو و روش های تکمیلی برای کسب جایگاه استفاده کنیم. تکنیک های حرفه ای سئو به ما کمک میکند تا بتوانیم الگوریتم های جدید سئو که مبتنی بر هوش مصنوعی است راشناخته و از آنها بهره ببریم. اگر بخواهیم برای سئو و بهینه سازی سایت دو دسته ی اصلی در نظر بگیریم میتوان آن را به دو دسته ی سئوی داخلی و سئوی خارجی تقسیم بندی کردکه هر دوی آن ها از نظر جستجوگر ها از جمله گوگل دارای اهمیت یکسان و البته بسیار بالا می باشند.


سئوی داخلی(on page SEO)


سئوی داخلی به تمامی مواردی می گویند که شما درون سایت خود اعمال میکنید و تنها با عناصر داخلی سایت ارتباط دارد. بهینه بودن کد های سایت، بکارگیری افزونه های سئو، ظاهر سایت کاربرپسند، محتوای تصویری و متنی و به طور کلی معماری سایت، همگی در دسته بندی سئوی داخلی قرار میگیرند. بهینه سازی کدهای سایت در کنار تولید محتوای باکیفیت یکی از مهمترین مواردی است که موتور های جستجو برای رتبه بندی سایت شما از آن استفاده میکنند. ممکن است بار ها و بار ها شنیده باشید که محتوا پادشاه است به عبارتی موتور های جستجو نظیر گوگل به کاربرپسند بودن سایت شما اهمیت می دهند، به عبارتی طرفدار کاربران است. به همین علت شما باید محتوایی که ارائه می کنید برای کاربر مفید و حرفه ای باشد تا گوگل نیز شما را تایید کند.


سئو ی داخلی

سئوی خارجی( off page SEO)

یکی از دسته هایی که اهمیت زیادی در سئو دارد سئوی خارجی یا همان off page SEOاست. در واقع هر آنچه که ارتباط مارا با دنیای بیرون برقرار کند در دسته ی سئوی خارجی قرار میگیرد، از ایجاد فعالیت در شبکه های اجتماعی گرفته تا ایجاد بک لینک های موثر برای سایت ماو تولید رپورتاژ مناسب و کاربردی همگی در دسته بندی سئوی خارجی قرار میگیرند. در این بخش نیز موارد زیادی اهمیت دارند و به میدان می‌آیند؛ به طور مثال یکی از مواردی که در این بخش اهمیت زیادی دارد، شبکه ای اجتماعی یا سوشال مدیا و محتوای تولید شده شما در این شبکه‌ها هستند. به این موارد اصطلاحا لینک‌ بیلدینگ گفته می‌شود که تنها به شبکه‌های اجتماعی مربوط نمی‌شود. باتوجه به موارد گفته شده متوجه آن خواهید شد که سئوی داخلی و سئوی خارجی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند.
سئوی خارجی

بررسی رفتار کاربر هنگام جستجو

گوگل یا هر موتور جستجوگر دیگری رفتار کاربر را در حین جستجو و همچنین ورود به سایت ما آنالیز می کند. و با توجه به همین بررسی هاست که سایت ما را رتبه بندی میکند. در حالت کلی گوگل صفحات باز شده توسط کاربر را ذخیره میکند، تعداد کلیک های کاربر بر روی هر یک از سایت هارا می شمارد که همان CTRیا نرخ کلیک است و همچنین زمان حضور کاربر تا مراجعه ی بعدی را که اصطلاحا Dwell time نام دارد محاسبه میکند.

بررسی رفتار کاربر

مشاوره سئو

سئو و بهینه سازی سایت یک مفهوم کلی می باشد. در عصر حاضر اهمیت سئو و بهینه سازی سایت چنان افزایش پیدا کرده است که اهمیت دریافت مشاوره ی سئو از ارکان اصلی پیشرفت و کسب جایگاه در موتور های جستجو می باشد. برای درک بهتر، اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در گذشته یک سئو کار بیشتر به الگوریتم های گوگل توجه میکرد. اما امروزه با توجه به اهمیتی که برای کاربر قائل هستیم یک سئو کار ابتدا به نیاز های کاربر توجه کرده و نیاز های کاربر را در اولویت قرار داده است و در کنار آن الگوریتم های موتور های جستجو را رعایت میکند. اصولا دو دسته مشاوره داریم که بصورت رایگان و غیر رایگان مطرح می شود. به طور مثال آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف پس از طراحی سایت شما تا یک سال کلیه خدمات مربوط به سایت شما از جمله بر طرف کردن باگ، افزایش سرعت سایت،مشاوره در زمینه ی تولید محتوای مناسب برای سایت و... را بصورت رایگان انجام می دهد. شما میتوانید در زمینه های سئو، دیجیتال مارکتینگ،تولید محتوا،برندینگ، بیزینس پلن و... از تیم ایران وب لایف کمک بگیرید.
برای دریافت خدمات مشاوره ای سئو با تیم ما ارتباط بگیرید.

بهترین مشاوران سئو

ویژگی بهترین شرکت های سئو

شرکت های سئو باید چند ویژگی مهم را دارا باشند شرکت های حرفه ای می بایست براساس نوع کسب و کار مشتریان قالب مناسب را از نظر گرافیکی ، چیدمان صفحه و ترکیب رنگ مناسب با نوع کار را معرفی کند و همچنین دارای ویژگی های فنی از جمله سرعت سایت، بهینه بودن کد های سایت، مناسب بودن سرعت لود سایت، به کارگیری تگ های مناسب در سایت، استفاده از نقشه ی سایت و... همچنین باید بداند چه قالبی می تواند در جذب کاربران این صنف مناسب باشد. قالبی که بتواند ویژگی های زیبایی و بصری خاصی را پشتیبانی کند. تیم ایران وب لایف یکی از قویترین تیم ها در حوزه ی مشاوره ی سئو وکلیه خدمات مربوط به سئو است، شما کاربران عزیز برای اطلاعات بیشتر و همچنین دیدن نمونه کار های ما میتوانید به سایت ایران وب لایف مراجعه کنید.پیغام خود را بنویسید