دیجیتال مارکتینگ می تواند سکوی پرتاب کسب و کار شما باشد

 

سئو می‌تواند مشتری‌های بیشتری را جذب کند

سئو یکی دیگر از قدرتمندترین تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ است که مزایای بسیاری را فراهم می‌کند.

با بهینه سازی محتوای وب سایت خود برای موتورهای جستجو، می‌توانید به مشتری‌های بیشتری دست پیدا کنید.

استفاده از کلمه‌های کلیدی مرتبط که محصول و سرویس شما را به بهترین نحو توصیف می‌کند، ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کنید و کارنورژن‌های خود را در طول زمان افزایش دهید.

 

سئو فقط برای کسب وکارهای در ابعاد ملی نیست. بسیاری از مشتری‌ها برای کمپین‌های آنلاین محلی جستجو می‌کنند؛ جستجوهایی که اغلب به خرید منتهی می‌شود.

در حقیقت، بر اساس آمار منتشر شده توسط گوگل، ۲۸ درصد جستجوهای محلی، به خرید ختم می‌شود.

سئو محلی یا بهینه سازی وب سایت برای نتایج جستجوی محلی می‌تواند برای کسب و کارهایی که در یک منطقه جغرافیایی خاص فعالیت می‌کنند، مانند رستوران‌ها یا کسب و کارهای سرویس دهنده، تاکتیک دیجیتال مارکتینگ ارزشمندی باشد.

دیجیتال مارکتینگ مشتری‌ها را از طریق موبایل هم جذب می‌کند

یکی دیگر از فواید دیجیتال مارکتینگ، فراهم کردن امکان ارتباط شما با مشتری‌هایی است که در موبایل‌های خود جستجو می‌کنند یا از محتوا استفاده می‌کنند.

در حدود نیمی از کاربران آنلاین از طریق موبایل خود در اینترنت جستجو می‌کنند. دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند که در تمامی دستگاه‌ها، موبایل، تبلت و کامپیوتر به مشتری‌های بالقوه خود دست پیدا کنید.

بهینه سازی و تغییر استراتژی و تاکتیک‌ها بسیار آسان و سریع است

در روش‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی یا روزنامه، باید منتظر بمانید تا یه کمپین به انتها برسد و سپس نتایج ان را ببینید. اگرچه شما می‌توانید از نتایج این کمپین برای بهبود کمپین‌های بعدی استفاده کنید، در همان لحظه، نمی توانید کمپین فعلی را بهینه کنید.

در روش‌های بازاریابی سنتی شما باید هفته‌ها یا حتی ماه‌ها صبر کنید تا دریابید کدام استراتژی‌ها مفید هستند. دیجیتال مارکتینگ به شما امکان می‌دهد تا نتایج را به صورت زمان واقعی رصد کنید و روش‌های خود را برای بهبود نتایج بهینه سازی کنید.

با ابزارهای تحلیل وب سایت، می‌توانید به تعداد بازدیدکننده‌های وب سایت خود دسترسی داشته باشید و ببینید که هر یک از آن‌ها از چه صفحه‌هایی بازدید کرده و چه زمانی را در هر یک از وب سایت‌ها صرف کرده اند.

شما می‌توانید به ساعت پیک ترافیک وب سایت دسترسی داشته باشید و نرخ کانورژن را ردیابی کنید. تمامی این اطلاعات دیدگاه‌های مهمی را به شما ارائه می‌دهد تا از آن‌ها برای بهبود کمپین‌های خود در طول زمان استفاده کنید.

به عنوان مثال:

شما تعدادی پست به عنوان استراتژی بازاریابی محتوای خود نوشته اید. حال می‌خواهید بدانید که آیا باید به روند نوشتن این پست‌ها ادامه دهید یا موضوع خود را عوض کنید. با نگاهی به تحلیل پست‌های بلاگ در خواهید یافت که چه تعدادی پست‌های بلاگ شما را خوانده اند یا کانورژن داشته اند.

ردیابی موفقیت کمپین بازاریابی محتوا در زمان واقعی به شما امکان می‌دهد تا دریابید که چگونه می‌توانید از منابع و تاکتیک‌های بازاریابی خود بهترین استفاده را داشته باشید.

دیجیتال مارکتینگ امکان رقابت با کسب و کارهای بزرگ را فراهم می‌کند

اغلب برای کسب و کارهای کوچک دشوار است که با همتایان بزرگ تر خود رقابت کنند؛ چرا که بودجه و منابع محدودتری دارند. با این حال، به یاری دیجیتال مارکتینگ، کسب و کارهای کوچک هم می‌توانند در فضای آنلاین رقابت کنند.

روش‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات چاپی، گران بوده و برای نتیجه بخش بودن به بودجه‌های زیادی نیاز دارند. اما روش‌های دیجیتال مارکتینگ هزینه چندانی نداشته و همه کسب و کارهای می‌توانند در فضای آنلاین خودی نشان دهند.

کسب و کارهای کوچک با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانند محصول‌ها و سرویس‌های خود را به صورت ملی یا بین المللی بازاریابی کنند. اگر کسب و کار شما به منطقه جغرافیایی خاصی محدود نیست، می‌توانید از دیجیتال مارکتینگ برای دستیابی به مخاطب‌های هدف خود در سراسر جهان استفاده کنید. بدین ترتیب کسب و کارهای کوچک می‌توانند مخاطبان جدیدی برای محصول یا سرویس خود بیابند.

دیجیتال مارکتینگ رقابت را در حوزه‌ی ارائه محصولات نیز آسان می‌کند. مثلا ممکن است برای یک خرده فروش، تامین هزینه‌های دکوراسیون مغازه بالا باشد؛ در عوض آن‌ها می‌توانند وب سایتی تمیز و جذاب برای بهبود تجربه‌ی مشتری بسازند.

 

ایمیل مارکتینگ هنوز هم جزو بهترین راه‌ها است

یکی از استراتژی‌های خوب دیجیتال مارکتینگ توجه به اولویت‌های مخاطبان است. مثلا در نظرسنجی‌های صورت گرفته، مشخص شده است که ۷۲ درصد مردم ترجیح می‌دهند که از طریق ایمیل در مورد برندها اطلاع پیدا کنند. بنابراین می‌توان یک استراتژی مناسب برای ایمیل تدارک دید. ایمیل مارکتینگ پیام‌هایی هدفمند را در اختیار مشتری‌ها و مشتری‌های بالقوه قرار می‌دهد. حتی می‌توان این روند را مکانیزه کرد؛ به این صورت که با توجه به فعالیت کاربر، ایمیل‌هایی مشخص به او ارسال شود.

بازاریابی مبتنی بر اکانت

کانال‌ها و ابزارهای دیجیتال یک استراتژی جدید را فراهم می‌کنند. بازاریابی مبتنی بر اکانت از پیام‌هایی به شدت شخصی سازی شده برای ارتباط با اکانت‌های فردی استفاده می‌کند.

بازاریابی بر مبنای اکانت به شدت هدف مند است و از اتلاف منابع و هزینه جلوگیری می‌کند.

 

برای آن که به اهداف کسب و کار خود دست پیدا کنید، باید یک استراتژی موفق دیجیتال مارکتینگ داشته باشید.

بازاریابی دیجیتال با ارائه‌ی قیمت‌های بهینه تر، اطلاعات بیشتر برای تصمیم گیری و جلب اعتماد مشتری موفقیت کسب و کار شما را تضمین می‌کند.

متخصصان دیجیتال مارکتینگ در ایران وب لایف می‌توانند به شما کمک کنند تا با وارد کردن بازاریابی دیجیتال در قسمت‌های مختلف تجارت خود، به موفقیتی بیشتر دست پیدا کنید.