طراحی موشن گرافیک

به احتمال زیاد تا به حال در کسوت صاحب یک کسب‌و‌کار، بسیار نام موشن گرافیک را شنیده‌اید، اما درباره چند و چون اثرگذاری آن اطمینان قطعی ندارید. به بیان ساده باید گفت، موشن گرافیک مانند کپسولی فشرده، برند و کاری که شما انجام می‌دهید را به مخاطب می‌شناساند. از این طریق، شما به جای تلاش برای شبکه سازی و قانع ساختن مخاطب، در طرحی چندثانیه‌ای تمامی آنچه انجام می‌دهید را شرح داده و تماس او با خود را قطعی می‌کنید.

سوالات متداول در خصوص طراحی موشن گرافیک

بسته به سناریو، فضا، شخصیت‌ها، مدت زمان مد نظر و مولفه‌های اینچنینی، تولید یک موشن گرافیک بین چند ساعت تا چند ماه زمان خواهد برد. اما متوسط تحویل سفارش بر اساس تجربه سازمانی، چیزی در حدود یک یا دو هفته خواهد بود.
بسته به اینکه شخصیت موشن گرافیک شما اختصاصی طراحی شود یا نه، طول زمان سفارش چقدر باشد، صداگذاری چگونه انجام گیرد، چند شخصیت و لوکیشن در صفحه وجود داشته باشد، کار سه بعدی یا دو بعدی طراحی شود، چه میزان اکت و بازی در نظر داشته باشید و عواملی از این دست، نرخ موشن گرافیک بر اساس بازه های سی ثانیه ای تعیین می شود. 

اکثریت قریب به اتفاق موشن گرافیک‌های تبلیغاتی، به صورت کامل، دو بعدی طراحی می‌شوند. اما اگر بخواهید به صفحه عمق بدهید و کار را در سه محور طول، عرض و ارتفاع طراحی کنید، موشن گرافیک سه بعدی خلق کرده‌اید. موشن گرافیک‌های سه بعدی بیش از آنکه در مصارف تبلیغاتی و مارکتینگ به کار گرفته شوند، جنبه هنری دارند یا اینکه، برای نمایش لوگو به صورت کوتاه استفاده می‌شوند. اگر قصد دارید دقیق تر و به صورت تصویری مقایسه این دو نوع موشن گرافیک را مشاهده کنید، با ما تماس بگیرید تا به صورت موردی روی نمونه کار صحبت کنیم.
بله، کار ما در ایران‌ وب‌ لایف، ارائه موشن گرافیک‌های اورجینال و ویژه در جهت پیشبرد اهداف دیجیتال مارکتینگ برندهاست. از قصه تا شخصیت پردازی، منحصر و مخصوص برند شما طراحی می‌شود و تا زمانی که کارفرما از کیفیت فایل تحویل شده رضایت کامل را پیدا نکند، پروژه تولید و طراحی موشن گرافیک به اتمام نمی‌رسد. مانند اکثریت قریب به اتفاق شرکت های دیجیتال مارکتینگ ، ما هم با استفاده از افتر افکت و پریمیر فایل موشن گرافیک را آماده می کنیم. البته در زمینه میکس صدا، گاهی به نرم افزارهایی همچون " اف ال استودیو" نیز مراجعه می شود. 

موشن گرافیک‌ها فضایی فانتزی دارند که ارائه اطلاعات فشرده را در قالب داستان مقدور می‌سازد. این امکان در انیمیشن‌ها نیز وجود دارد اما هزینه تمام شده یک انیمیشن برای چند ثانیه میلیونی خواهد بود. در مقایسه با تیزرهای تبلیغاتی رئال نیز، قیمت و تاثیرگذاری موشن گرافیک شرایط بهینه‌تری فراهم می‌آورد زیرا نیاز به دوربین، فیلمبردار، صدابردار، بازیگر، گوینده، عوامل فنی و بسیاری دیگر هزینه تمام شده کار را فوق العاده بالا می‌برد در حالی که محدودیت‌های تکنیکی، در بسیاری موارد مانع ایجاد جلوه‌های بصری تاثیرگذار می شوند.

آخرین مقالات

بهترین شرکت های طراحی سایت

تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که آیا من هم میتوانم برای خودم یا برای شرکتم یک سایت کاملا اختصاصی داشته باشم؟

دلایل تاثیرگذاری موشن گرافیک روی دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله هفت دلیل برای تاثیرگذاری موشن گرافیک بر دیجیتال مارکتینگ را بیان میکنیم.

بهترین شرکت سئو سایت در تهران

سئو تبدیل به یکی از مهمترین مولفه های هر کسب وکار اینترنتی شده است.

ارتباط با ما

برای ارتباط با کارشناسان تیم پشتیبانی و دریافت خدمات مشاوره ای با ما تماس بگیرید