9 اشتباه رایج در استفاده از گوکل آنالیتکس
وب

9 اشتباه رایج در استفاده از گوکل آنالیتکس

 ( google analytics)گوگل انالتیکس

نمی دانید گوکل آنالیتکس چگونه کار می کند؟

هنوز از این ابزار استفاده نکردید؟

هنوز هم دیر نشده است. فرصت را از دست ندهید و این ابزار را استفاده کنید. این ابزار یک پتاسیل خوب در وب سایت شما ایجاد میکند. در واقع آموزش گوگل آنالیتیکس می تواند راه حل مناسبی برای کار با یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی باشد.
- چرا گوگل آنالیتیکس؟

چون می داند مخاطبانشان چه کسانی هستند. چه استراتژی هایی را باید جهت بهبود برای این گروه مخاطبین استفاده کنند.

از آنجا که این ابزار بسیار مفید است، خیلی مهم است که به طور صحیح از آن برای رسیدن به هدف و با حداکثر توانایی استفاده شود..

 

گوگل آنالیتیکس یا همان بخش تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل، با گزارش های دقیق و  کاربر پسند خود بارها و بارها ثابت کرده است، که بهترین ابزار برای تجزیه و تحلیل تمامی آنچه در یک وب سایت اتفاق می افتد، است.در ادامه شما را با مفاهیم بیشتری در خصوص google analytics آشنا می کنیم. در صورتی پیش از این با گوگل آنالتیکس آشنایی داشته و کار کرده باشید، ادامه این آموزش برای شما مفید است.

بررسی 10 اشتباه رایج در گوگل آنالتیکس

اشتباهات در گوگل انالتیکس

 

در ادامه مقاله، تعدادی از اشتباهات رایج گوگل آنالیتیکس را شرح می دهیم . پس اگر می خواهید در هنگام کار با این ابزار دچار این اشتباهات نشوید، پیشنهاد ما، خواندن این مقاله به طور کامل است.
  1. 1. عدم استفاده از گوگل آنالیتیکس در مرحله نخست

تعداد ۳۰ تا ۵۰ میلیون وب سایت از گوگل آنالتیکس استفاده می کنند. اگر سایت شما یکی از آنها نیست، شما یکی از بهترین ابزار ها برای تجزیه و تحلیل ترافیک سایت را ندارید.
بدون استفاده از گوگل آنالیتیکس یا نوعی ابزار ردیابی برای وب سایت، تقریبا غیرممکن است تا بدانید چه استراتژی های بازاریابی به درد کار شما می خورد. با بررسی نحوه عملکرد هر صفحه، می توانید ترفندهای جدید و موثر را برای بهبود استراتژی کسب و کار خود استفاده کنید.

2.  فیلتر نکردن داده های داخلی

برای یک چارت سازمانی بزرگ، هزار بازدید از صفحه شما در هر ماه ممکن است فقط مختص شما یا کارمندان شما باشد نه افراد خارج از سازمان. این فعالیت داخلی می تواند اطلاعات شما را نادرست جلوه دهد. در نتیجه، اطلاعات غلطی را از عملکرد وب سایت در اختیار شما قرار می دهد. به طوری که تجزیه و تحلیل شما در انتها با بررسی دقیق تر و ضریب خطای پایین تری  انجام شود. 

فیلتر نکردن داده ها در گوگل آنالتیکس


3. فیلتر نکردن ترافیک پوشه اطلاعات غیر ضروری

حدود ۴ درصد از کل ترافیک اینترنت از اسپم آمده است؛ این ممکن است تنها درصد کوچکی به نظر برسد، اما می تواند به این معنا باشد که تعداد قابل توجهی از مطالب بی معنی در صفحه وب سایت شما وجود دارد.

 4. سوء استفاده از پارامترهای ردیابی  ( UTM)

یک پارامترUTM نوعی تگ است که می توانید به URL ها اضافه کنید تا به شما کمک کند که متوجه شوید ترافیک وب شما از کجا می آید. به عنوان مثال، اگر شما تبلیغات را در وب سایت های مختلف قرار دهید، با استفاده از پارامترهای UTM می توانید ببینید که کدام تبلیغات بازدهی بهتری را بر اساس ترافیک در سایت شما دارد. پس این­گونه است که می توانید این قبیل آمار را از طریق آموزش گوگل آنالیتیکس بدست آورید. برای مثال ۳۱٫۲۴ درصد از همه تراکنش های ارجاعی در سال ۲۰۱۴ از رسانه های اجتماعی دریافت شده است.
با در دست داشتن این اطلاعات می توانید استراتژی های بازاریابی خود را بر اساس آن به صورت دقیق تنظیم کنید.

5.استفاده کردن تنها از داده های جمع آوری شده

اگر داده­ های گوگل آنالیتیکس خود را براساس عواملی مانند جمعیت شناسی، رفتارها و جغرافیایی، تقسیم بندی و آنالیز نکنید، تعداد زیادی از اطلاعات ارزشمند مورد نیاز خود را از دست می دهید. به عنوان مثال، ۷۲٫۵ درصد از ترافیک سایت هافینگتن پست از ایالات متحده آمده است.  طوری به نظر می رسد که انگار بسیاری از این مقالات برای مخاطبین ایالات متحده جمع آوری شده است. با تقسیم بندی، شما می توانید بینش های مشابه را در وب سایت خود به دست آورید. همچنین می توانید محتوای خود را متناسب تر کنید و افراد بیشتری را جامعه هدف خود قرار دهید.

6. تنظیم نکردن اهداف 

تنظیم اهداف در گوگل انالتیکس

مطالعات قبلی که در هاروارد انجام شده است، نشان می دهد: داشتن هدف ۱۰ برابر شما را به موفقیت نزدیکتر از پیدا کردن راه چاره می کند. به عنوان مثال، یک بازاریاب یا مدیر اجرایی، قطعا اهدافی مانند زیر را دنبال می کند :

  • ایجاد منافع
  • بهبود در مشارکت مشتری
  •  ایجاد فروش بیشتر

برای شروع کنندگان در گوگل آنالیتیکس، می توانید اهدافی مانند :

  • افزایش روزافزون دریافت فایل های سفارشی
  • افزایش تعداد افراد برای کلیک روی یک صفحه خاص یا تشویق کردن افراد برای فرم های تماس بیشتر فراهم کنید.

این ابزار پیشرفت شما را نشان می دهد تا بتوانید تنظیمات بیشتری را در صورت نیاز انجام دهید.

7. پیگیری نکردن تبادلاتحدود ۲۲ درصد از بازاریابان گزارش دادند که از نرخ تبادلاتشان راضی نیستند. برای جلوگیری از این موضوع، می توانید از گوگل آنالیز برای درک و پیگیری کردن کاربران خود استفاده کنید؛ چرا که بدون این داده ها شما یک تصویر ناقص از عملکرد وب سایت خود خواهید داشت. بنابراین در راستای هدف اصلی سایت باید با این تغییرات بازدهی را افزایش دهد. همچنین به کمک گوگل آنالیز می توانید ببینید که یک اطلاعات از کجا آمده است. همچنین متوجه می شوید کاربر از چه صفحه ای بازدید کرده است.

  8. مقایسه سیب ها و پرتقال ها

مقایسه سیب و پرتقال در گوگل انالتیکس

این ضروری است که گاهی وقت ها برخی اطلاعات را که از لحاظ ظاهری به هم هیچ تشابهی ندارند با هم مقایسه کنید.

شاید نقاط کلیدی بین آنها پیدا شود. البته براساس ترافیک وب. 

به عنوان مثال، اگر شما در دو ماه مختلف تبادلات را مقایسه کنید. 

اگرچه بررسی و مقایسه این دو ممکن است مشکل باشد،

 
اما ممکن است تعطیلات یا مناسبت های خاص بر نتیجه گیری شما تاثیر گذاشته باشد.

9. نادیده گرفتن راه کارهافقط حدود ۵ درصد از جمعیت ایالات متحده می تواند در بالاترین سطح سواد رایانه ای قرار گیرد؛ بقیه ما در هنگام اجرای سایت هایمان، نیاز به کمک داریم. در اینجا، گوگل آنالیتیکس می تواند یک ترفند مناسب باشد. بنابراین استفاده نکردن از گالری راه حل ها یک اشتباه بزرگ است. چرا که دسترسی به گزارش های سفارشی و داشبورد ها را برای کمک به حل مسائل وب سایت فراهم می کند. با توضیحات مطرح شده می توان نتیجه گرفت، دلایل زیادی برای اشتباه کردن وجود دارد. با آموزش گوگل آنالیتیکس و اجتناب از این 9 اشتباه رایج که هنگام کار در  گوگل آنالیز انجام می دهیم ، می توان شاهد پتانسیل کامل وب سایت خود بود. 
کلام آخر اینکه
:
 ما در این آموزش سعی کردیم تا شما را تا حدی با مفاهیم کاربردی به منظور پیشرفت در مسیر دنیای دیجیتال آشنا کنیم. در صورتی که به این موضاعات علاقه مند هستید و این آموزش ها نیاز شما را تا حدی برطرف می کند، پیشنهاد می کنیم آموزش های دیگر ما در
ایران وب لایف را مطالعه نمایید. بدون شک صرف وقت بر روی چنین مقالاتی ، موجب پیشرفت شما در کسب وکارتان خواهد شد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

 به اشتراک گذاری این مطلب!

افزایش بازدید سایت با ۵ اصل اساسی سئو

بررسی بک لینک و تاثیر آن بر سئو سایت

author

پوریا همت

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه