ویژگی پنل مدیریت در طراحی سایت چاپخانه
وب

ویژگی پنل مدیریت در طراحی سایت چاپخانه

طراحی سایت چاپخانه

 

پنل مدیریت وب‌سایت شرکت چاپ شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا موفقیت تجارت شما را تضمین کند؟

در دنیای دیجیتال امروز، معرفی کسب‌و‌کارتان در فضای مجازی، امری ضروری است. اما چگونه می‌توانید کسب‌وکارتان را با تضمین موفقیت بیشتر به فضای مجازی بیاورید؟ متخصصان ما در ایران وب لایف می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

اگر صاحب کسب‌و‌کار چاپ هستید، می‌توانید با استفاده از خدمات طراحی وب‌سایت ایران وب‌لایف، وب‌سایتی شایسته کسب‌و‌کار خود داشته باشید. اما چنین وب‌سایتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در بخش اول از طراحی سایت یک چاپخانه به ویژگی‌های یک رابط کاربری خوب پرداختیم. در دومین قسمت این مقاله در ایران وب‌لایف می‌خواهیم یک پنل مدیریت منعطف و کارایی‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

پنل مدیریت در طراحی سایت چاپخانه 

پنل مدیریت سایت چاپخانه برای شما که صاحب این کسب‌و‌کار هستید، باید به گونه‌ای طراحی شود که ضمن مدیریت راحت و بی دغدغه، امکان پیشرفت تجارت شما را فراهم آورد.

امکان اضافه و کم کردن و ویرایش تمامی محتوای سایت مهم‌ترین بخش یک پنل مدیریت خوب این است که مدیر سایت بتواند به راحتی با درگ اند دراپ یا آپلود سریع فایل یا گروهی از فایل‌ها امکان به روز کردن محتوای خود را داشته باشد . این پنل باید به گونه‌ای طراحی شود که مدیری که اطلاعات کامپیوتری کاملی هم ندارد بتواند به راحتی به طور مثال یک عکس را در مجموعه اسلاید شو صفحه اصلی جایگذاری کند یا برای محصول خود بتواند مشخصات کاملی را یادداشت نماید و برای این کار به نرم‌افزار‌های جانبی نیازی نداشته باشد و همچنین باید بتواند به راحتی گروهی از تصاویر یا متون را به طور همزمان در سایت بارگذاری نماید.

قیمت گذارییکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران سایت نحوه قیمت‌گذاری محصولات است،چراکه با توجه به نوسانات ارز و بازار قیمت‌ها روزانه در حال تغییر هستند. پس اینکه هر محصول را به صورت جداگانه قیمت‌گذاری کنیم کاری بسیار وقت‌گیر و پر زحمت است.

در پنل مدیریت سایت چاپی ایران وب لایف امکان تغییر گروهی قیمت‌ها وجود دارد؛ به این صورت که ابتدا شما قیمت‌های قبلی را در قالب یک فایل اکسل دانلود کرده و پس از جایگذاری قیمت‌های جدید آن را مجددا آپلود می‌کنید. به همین راحتی!

همچنین می‌توانید یک یا گروهی از محصولات را با درصدی اضافه یا کسر قیمت مواجه کنید یا همین درصد را به صورت ریالی روی محصولات اعمال نمایید، به طور مثال تمامی گروه محصولات دیجیتال را به علاوه ۵۰۰۰ تومان با ۵% کنید .

همچنین در پنل مدیریت ایران وب لایف می‌توانید به یک کاربر یا گروهی از کاربران کد تخفیف بدهید یا تخفیف را به صورت گروهی روی تمامی محصولات یا گروهی از آنها اعمال کنید و برای تخفیفتان مدت زمان هم مشخص کنید. همین کار را می‌توان در قالب یک پیشنهاد ویژه در صفحه اول سایت هم پیاده کرد.

مدیریت مشتریان در طراحی سایت چاپخانه 


  

 در یک پنل مدیریت منعطف باید بتوان انواع مختلف کاربران اعم از همکاران، مشتریان وفادار و مشتریان خاص را از هم جدا کرد. این جداسازی فواید بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. شما می‌توانید برای به‌اشتراک‌گذاری خبرنامه‌هایتان از این گروه‌بندی استفاده کنید یا مثلا نوعی از محصول را برای گروه خاصی از کاربران قیمت گذاری کنید یا تخفیف‌های بیشتری را برای گروه مشتریان وفادارتان اختصاص دهید. این جداسازی فقط باید با اجازه مدیر سایت صورت گیرد، مثلا نباید کسی که یکبار از شما خرید کرده است، در سایت شما خود را در گروه مشتریان خاص قرار دهد.

سطوح مشخص دسترسی مدیران سایت

قرار نیست تمامی مدیران سایت بتوانند به تمام بخش‌ها دسترسی داشته باشند. پس ایران وب لایف سطوح مدیریتی را در پنل طراحی شده تعریف می‌کند. به فرض مدیر بخش آفست فقط می‌تواند سفارشات آفست را ببیند و مدیر بخش دیجیتال فقط سفارشات مختص بخش دیجیتال را!

همچنین مسئولین محتواگذاری سایت نباید به مسائل مالی دسترسی داشته باشند و تمامی این بخش‌ها باید به طور کاملا جداگانه‌ای فعالیت کنند.

داشتن مرکز دانلود الزامی استخیلی از سایت‌ها  به ویژه در ایران دانلود سنتر را جدی نمی‌گیرند. داشتن یک مرکز دانلود می‌تواند بسیاری از مشتریان را به سایت شما بکشاند و در آن پایبند کند. به فرض نمونه کارت ویزیت‌ها یا کاتالوگ‌هایی که تاکنون چاپ کرده‌اید را برای دانلود همگان بگذارید، البته نیازی نیست دانلود رایگان باشد. در پنل مدیریت می‌توانید قیمت هر محصول و نحوه چیدمان دانلود سنتر خود را مشخص کنید.

مدیریت سفارشاتبدون شک مهمترین بخش پنل مدیریت یک فروشگاه چاپی مدیریت سفارش‌ها است
.

استیت بندی در سفارشات

به تفکیک مراحل ثبت سفارش، استیت‌بندی در سفارشات می‌گویند؛ به طور مثال معمول‌ترین شیوه استیت‌بندی به این شکل است:

تکمیل پروفایل کاربری – ثبت سفارش – پرداخت – در حال چاپ – ارسال

پس باید استیت‌بندی‌ها به گونه‌ای انجام شود که کاربر سردرگم نشود و بتواند سفارش خود را به خوبی ثبت کند و در عین حال، مدیر سایت بتواند آن ها را به خوبی دسته بندی کند و به راحتی با تمامی بخش های مجموعه در ارتباط باشد.

//در پنل ایران وب لایف شما می‌توانید مشتری‌هایتان را از شیوه‌های مختلف از قبیل نحوه پرداخت، شیوه ارسال و مرحله هر استیت تفکیک و به سفارشات آنها رسیدگی کنید//

گزارش گیری

تمامی مجموعه‌ها، مراحل حسابداری بسیار پیچیده‌ای دارند؛ مراحلی که در آن حتما باید به صورت آفلاین مبالغ و سفارشات به حسابدار اعلام و در سامانه حسابداری ثبت شود.

اما در پنل ایران وب لایف کار بسیار راحت‌تر است، شما می‌توانید بر حسب تمام گروه‌هایی که تشکیل داده‌اید؛ مثلا گروه همکارانی که خرید کرده‌اند یا تمامی کسانی که طی ماه گذشته کاتالوگ سفارش داده‌اند یا تمامی سفارشات در مرحله پرداخت در یک فایل اکسل گزارش‌گیری کنید.

این نحوه گزارش‌گیری شما را یاری می‌کند تا دید بسیار کاملی از مجموعه داشته باشید؛ به طور مثال اگر همکاران کم سفارش داده‌اند یا از یک محصول استقبال کمی به عمل آمده است یک جای کار اشکال دارد.

مدیریت خبرنامه

خبرنامه‌ها یکی از به روزترین شیوه‌های تبلیغاتی هستند که شما به‌وسیله آن‌ها می‌توانید کاملا مستقیم و بی‌واسطه با همان گروهی از مشتریان یا تامین‌کنندگان مد نظرتان در ارتباط باشید. در بخش مدیریت خبرنامه شما می‌توانید گروه ارسالی و متن یا تصویر را انتخاب و از طریق ایمیل به صورت تکی یا گروهی ارسال نمایید.

مدیریت نظرسنجینظرسنجی‌ها را جدی بگیرید، چراکه اصلی‌ترین و صادقانه‌ترین راه ارتباطی مشتریان با شماست.

در این بخش شما می‌توانید نظرسنجی‌هایی را به صورت چند گزینه‌ای یا مکالمه مطرح نمایید و بازخورد‌های موثری از مشتریانتان دریافت کنید.

ما در ایران وب لایف  تمام تلاش خود را می کنیم، تا بهترین آموزش ها در زمینه  طراحی سایت چاپخانه ای را در اختیار کاربران عزیز و علاقه مندان به حوزه طراحی سایت آنلاین چاپی و فعالان حوزه چاپ قرار دهیم. چنانچه در هر یک از موضوعات مطرح شده در مقاله، سوالی داشته یا  نیازمند اطلاعات بیشتری هستید، پیشنهاد می کنیم  با سایت ایران وب لایف تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما  با هدف کمک به شما عزیزان پاسخ گوی تمامی سوالات شما می باشند

//به طور کلی در هر شغلی که هستید و برای تجارت خود به ساخت سایت نیاز دارید، ایران وب لایف می‌تواند یکی از قدرتمندترین پنل‌های مدیریت را با توجه به شغلتان در اختیارتان قرار دهد//

 

   
  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

چاپ و مرسوم‌ ترین انواع آن

گام های طراحی سایت چاپخانه آنلاین

author

پوریا همت

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه