ایجاد عضویت در گوگل وب مستر یا سرچ کنسول ( قسمت دوم )
وب

ایجاد عضویت در گوگل وب مستر یا سرچ کنسول ( قسمت دوم )
 در آموزش قبلی ایجاد عضویت در گوگل وب مستر (قسمت اول)، مراحل ثبت سایت در آن، تایید دامنه سایت برای موتور جست و جوی گوگل

و ابزارهای مورد استفاده برای تایید دامنه در گوگل سرچ کنسول را بررسی کردیم.

در اینجا قصد داریم به طور کامل افزودن نقشه سایت به سرچ کنسول را توضیح دهیم. 

افزودن نقشه سایت به گوگل سرچ کنسول

نقشه سایت یک فایل است که به موتورهای جست و جو و خزنده گوگل اطلاعات مهمی در مورد سایت شما می دهد. این اطلاعات می تواند شامل چگونگی سازماندهی سایت شما، نوع محتوای موجود در سایت، اطلاعات جزیی در سایت شما شامل اطلاعات در مورد تصاویر، ویدئو و ...است. وقتی که نقشه سایت خود را به سرچ کنسول اضافه کنید، در واقع کار برای گوگل راحت تر می کنید. چرا که گوگل برای بررسی روی سایت شما به یک سری اطلاعات نیاز دارد. شما با افزودن نقشه سایت این اطلاعات را در اختیارش قرار داده اید.

یک نکته

افزودن نقشه سایت به گوگل وب مستر اجباری نیست و سایت شما جریمه نمی شود. اما باید توجه کنید که ممکن است آسیب هایی به سایت شما وارد شود . مثلا اگر سایت شما جدید باشد و سایت های دیگر به آن لینک نداشته باشند. یا اینکه سایت شما خیلی بزرگ و با صفحات و لینک های فراوان باشد. در نتیجه بدون نقشه سایت گوگل به درستی سایتتان را شناسایی نمی کند. پس اگر آدرس سایت خود را در گوگل وب مستر اضافه کرده اید. همچنین آن را تایید کرده اید، به سراغ افزودن نقشه سایت بروید. ابتدا در داشبورد سرچ کنسول، در سمت چپ آن "Crawl" را انتخاب کنید. بعد از انتخاب آن گزینه "Sitemaps "را کلیک کنید.

نقشه سایت در سرچ کنسول

بعد از کلیک بر روی آن ، دکمه "Add/Test Sitemap" در صفحه نمایش داده می شود. روی آن کلیک کنید و نقشه سایت را اضافه کنید.

افزودن نقشه سایت در سرچ کنسول

 متن  "system/feeds/sitemap" را اضافه کنید. بعد از تایپ متن روی دکمه "Submit sitemap" کلیک کنید. حالا شما یک نقشه سایت افزوده اید. در این مقاله و مقاله قبلی به صورت مرحله ای ایجاد یک حساب در گوگل وب مستر را توضیح دهیم. در آموزش های بعدی قصد داریم منوی موجود در آن را برای علاقه مندان بررسی کنیم. سایت ایران وب لایف  زمینه تخصصی  فعالیتش در سایت های آنلاین چاپی  است. هم چنین آموزش های کاربردی در حوزه های مختلف طراحی سایت قرار دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ایجاد عضویت در گوگل وب مستر یا سرچ کنسول (قسمت اول)

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

author

پوریا همت

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه