معرفی 12 مزیت دیجیتال مارکتینگ (قسمت دوم)
وب

معرفی 12 مزیت دیجیتال مارکتینگ (قسمت دوم)

مزایای دیجیتال مارکتینگ

 در مقاله اول " بررسی مزایای دیجیتال مارکتینگ "، تعدادی از مزایای این علم را برای شما بیان کردیم. در این آموزش قصد داریم شما را با دیگر مزایای دیجیتال مارکتینگ آشنا نماییم. علم بازاریابی دیجیتال به قدری گسترده است، که در دو یا چند مقاله گنجانده نمی شود. ما در این آموزش ها،قصد داریم شما را با مفاهیم اساسی آن آشنا نماییم. بدون شک، کسب تجربه در بازاریابی دیجیتال، نیازمند صرف زمان کافی و به روز بودن در این علم است.  
دیجیتال مارکتینگ، سکوی پرتاب کسب و کار

سئو می‌تواند مشتری‌های بیشتری را جذب کند. سئو یکی دیگر از قدرتمندترین تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ است . هم چنین مزایای بسیاری دارد. با بهینه سازی محتوای وب سایت خود برای موتورهای جستجو، می‌توانید به مشتری‌های بیشتری دست یافته و با کلمه های کلیدی مرتبط، محصول و سرویس خود را به بهترین نحو توصیف کنید. در نتیجه این کار ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کنید.  سئو فقط برای کسب وکارها در ابعاد ملی نیست. بسیاری از مشتریان برای کمپین‌های آنلاین محلی جستجو می‌کنند. جستجوهایی که اغلب به خرید منتهی می‌شود.

بر اساس آمار منتشر شده توسط گوگل، ۲۸ درصد جستجوهای محلی، به خرید ختم می‌شود.

7. کمک به جذب مشتری از طریق موبایل 

ا
ز دیگر مزایای دیجیتال مارکتینگ جذب بیشتر مشتری از طریق تلفن همراه است. در حال حاضر، نیمی از کاربران آنلاین از طریق موبایل خود در اینترنت جستجو می‌کنند. دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به شما برای یافتن مشتریان بالقوه کمک کند. با این تکنیک می توانید در تمامی دستگاه‌ها، موبایل، تبلت و کامپیوتر به مشتریان خود برسید.

8. تغییر آسان و سریع استراتژی با دیجیتال مارکتینگ

در روش‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی یا روزنامه، باید منتظر بمانید تا یک کمپین به انتها برسد و سپس نتایج آن را ببینید. اگرچه شما می‌توانید از نتایج این کمپین برای بهبود کمپین‌های بعدی استفاده کنید. اما در همان لحظه، نمی توانید کمپین فعلی را بهینه کنید. در روش‌های بازاریابی سنتی شما باید هفته‌ها یا حتی ماه‌ها صبر کنید،  تا دریابید کدام استراتژی‌ها مفید هستند. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می‌دهد که نتایج را به صورت زمان واقعی رصد کنید. هم چنین،  روش‌های خود را برای بهبود نتایج، بهینه سازی کنید. با ابزارهای تحلیل وب سایت، می‌توانید به تعداد بازدیدکننده‌های وب سایت خود دسترسی داشته باشید. ببینید که هر یک از آن‌ها از چه صفحه‌هایی بازدید و چه زمانی در هر یک از وب سایت‌ها صرف کرده اند؟

شما می‌توانید به ساعت پیک ترافیک وب سایت دسترسی داشته باشید و نرخ کانورژن را ردیابی کنید. تمامی این اطلاعات دیدگاه‌های مهمی به شما ارائه می‌دهد. می توانید از آن‌ها برای بهبود کمپین‌های خود در طول زمان استفاده کنید.

به عنوان مثال:

شما تعدادی پست به عنوان استراتژی بازاریابی محتوای خود نوشته اید. حال می‌خواهید بدانید که آیا باید به روند نوشتن این پست‌ها ادامه دهید یا موضوع خود را عوض کنید. با نگاهی به تحلیل پست‌های بلاگ در خواهید یافت که چه تعدادی پست‌های بلاگ شما را خوانده اند. 

9.  رقابت با کسب و کارهای بزرگ

اغلب برای کسب و کارهای کوچک دشوار است که با همتایان بزرگ تر خود رقابت کنند. بودجه و منابع محدود یکی از عوامل عدم رقابت با کسب و کار های بزرگ است. به کمک دیجیتال مارکتینگ، کسب و کارهای کوچک هم می‌توانند در فضای آنلاین رقابت کنند. روش‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات چاپی، گران بوده و برای نتیجه بخش بودن به بودجه‌های زیادی نیاز دارند. اما روش‌های دیجیتال مارکتینگ هزینه چندانی ندارند و همه کسب و کارها می‌توانند در فضای آنلاین خودی نشان دهند. کسب و کارها با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانند محصولات و سرویس‌های خود را به صورت ملی یا بین المللی بازاریابی کنند. اگر کسب و کار شما محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نیست، می‌توانید از دیجیتال مارکتینگ برای دستیابی به مخاطبان هدف خود در سراسر جهان استفاده کنید. بدین ترتیب کسب و کارهای کوچک می‌توانند مخاطبان جدیدی برای محصول یا سرویس خود بیابند. دیجیتال مارکتینگ رقابت را در حوزه‌ی ارائه محصولات نیز آسان می‌کند. مثلا ممکن است برای یک خرده فروش، تامین هزینه‌های دکوراسیون مغازه بالا باشد؛ در عوض آن‌ها می‌توانند وب سایتی تمیز و جذاب برای بهبود تجربه‌ی مشتری بسازند.

10 . ایمیل مارکتینگ از روش های مهم بازاریابی دیجیتال 

  یکی از استراتژی‌های خوب دیجیتال مارکتینگ توجه به اولویت‌های مخاطبان است
. مثلا در نظرسنجی‌های صورت گرفته، مشخص شده است که ۷۲ درصد مردم ترجیح می‌دهند که از طریق ایمیل در مورد برندها اطلاع پیدا کنند. بنابراین می‌توان یک استراتژی مناسب برای ایمیل تدارک دید. ایمیل مارکتینگ پیام‌هایی هدفمند را در اختیار مشتریان بالفعل و بالقوه قرار می‌دهد. حتی می‌توان این روند را مکانیزه کرد؛ به این صورت که با توجه به فعالیت کاربر، ایمیل‌های مرتبطی به او ارسال شود.

11. بازاریابی مبتنی بر اکانت


بازاریابی مبتنی بر اکانت

کانال‌ها و ابزارهای دیجیتال یک استراتژی جدید را فراهم می‌کنند. بازاریابی مبتنی بر اکانت از پیام‌هایی به شدت شخصی سازی شده برای ارتباط با اکانت‌های فردی استفاده می‌کند
. بازاریابی بر مبنای اکانت به شدت هدفمند است و از اتلاف منابع و هزینه جلوگیری می‌کند.

برای آن که به اهداف کسب و کار خود دست پیدا کنید، باید یک استراتژی موفق دیجیتال مارکتینگ داشته باشید. بازاریابی دیجیتال با ارائه‌ی قیمت‌های بهینه تر، اطلاعات بیشتر برای تصمیم گیری و جلب اعتماد مشتری موفقیت کسب و کار شما را تضمین می‌کند. متخصصان دیجیتال مارکتینگ در ایران وب لایف می‌توانند به شما کمک کنند تا با وارد کردن بازاریابی دیجیتال در قسمت‌های مختلف تجارت خود، به موفقیتی بیشتر دست پیدا کنید.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی 12 مزیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول)

معرفی روش های ایجاد ترافیک سایت

author

علی حبیبی

من علی هستم. حدوداً نزدیک به 4 ساله که توی حوزه وب فعالیت میکنم. دغدغه اصلیم همیشه این بوده که از تکنولوژی و اخبار مرتبط با اون عقب نمونم اما خب ، خیلی سخته!

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه