تولید مقاله به صورت کاربردی در سایت
وب

تولید مقاله به صورت کاربردی در سایت


مقاله، به صورت استاندارد و کاربردی چگونه نوشته می شود؟ یک مقاله خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ آیا برای تولید مقاله نیاز به دانش خاصی است ؟ آیا تولید محتوا، همان تولید مقاله است ؟

سوالات بالا ممکن است در ذهن هر کدام از شما که برای اولین بار یک مقاله تولید کرده باشید، رخ داده باشد. ما در این آموزش قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم. در واقع می خواهیم درک روشنی از تولید مقاله در ذهن مخاطب ایجاد کنیم. 

مقاله یا همان محتوا  

فرض کنید سایت شما تازه راه اندازی شده است. به طور مثال یک سایت آموزشی متناسب با دانش خود ایجاد کرده اید. محصول شما برای عرضه به مخاطب در سایت شما چیست؟

بدون شک آموزش لازم متناسب با تخصص شما همان محصول شماست. حالا مخاطب چگونه سایت شما را باید در گوگل پیدا کند؟ یا آن­که چگونه سایت شما در نتایج صفحه اول گوگل می آید؟
 جواب روشن است: شما باید محتوایی کاربردی و مفید برای مخاطب تولید کنید. 
این محتوا باید در صفحات سایت شما قرار بگیرد. در اینجا یک سوال پیش می آید، محتوا همان مقاله است ؟در جواب باید گفت که مقاله بخشی از تولید محتوا است. به این معنا که تولید محتوا حوزه های مختلفی را شامل می شود. شما با تولید یک مقاله خوب ، می توانید یک محتوای خوب برای سایت خود داشته باشد. البته که محتوا می تواند شامل : کلیپ آموزشی، موسیقی ، فیلم، تصویر و البته مقاله باشد. پس با تولید مقاله به صورت استاندارد و مفیدمی توانید به تولید محتوای کاربردی کمک کنید. تولید محتوا کاربردی به شما در بهبود سایتتان کمک می کند. بهبود سایت شما موجب افزایش امتیاز سایت شما می شود.در نتیجه رتبه سایت شما بهبود می یابد.

حالا که با جایگاه مقاله و نقش آن در سایت آشنا شدید. به صورت تخصصی تر این بخش از تولید محتوا را بررسی می کنیم.

اولین پاراگراف از مقاله 

اولین پاراگراف از مقاله بسیار مهم است، ما فرض را بر این می گیریم که کاربر بر روی مقاله ی سایت ما کلیک کرده است .کاربرمی خواهد جواب سوال خودش را در مقاله پیدا کند .بیشتر افراد، پاراگراف اول سایت را می خوانند. اگر آن پاراگراف آن هارا جذب خود کرد، کاربر تا پایان مقاله را می خواند اما اگر جدب مقاله نشدند، از سایت ما خارج می شود.در واقع، هرچه کاربر بیشتر در سایت بماند، این از نظر گوگل یک امتیاز به حساب می آید.

اولین جملات از مقاله  

اولین جملات، که همان  بند ها هستند نقش مهمی را ایفا می کنند. اولین جملات پاراگراف ها نقش مهمی دارند. 
زیرا کاربر، معمولا از اولین جمله یک پاراگراف تشخیص می دهد که مقاله پاسخ­گوی سوالش است یا خیر. 
برای همین اگر شما پاراگراف خود را با جمله ی نا مناسبی شروع کنید .
کاربر را از مقاله ی خود میرانید و دیگر کاربر از ادامه ی خواندن صرف نظر خواهد کرد.

تیتر های مقاله

تیتر در مقاله

دومین نکته ای که کاربران توجه بسیار زیادی به آنها می کنند تیتر های مقاله است. برای کاربران تیتر های مقاله بسیار ارزشمند است.اولین چیزی که به چشم آن ها می­خورد تیترها هستند. به همین علت تیتر مناسب در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است.

ویژگی های مطرح شده، برای جذب کاربران مطرح شد. اما علاوه بر در نظر گرفتن کاربر، مقالات باید از دید  موتورهای جست وجو بررسی شوند. پس مقالات بر اساس استانداردهای موتورهای جست وجو ( گوگل، یاهو، ....) تولید  می شوند. در ادامه ویژگی مقالات را از دید موتوررهای جست و جو بررسی کرده ایم. هم چنین تکنیک های سئو به شما در نوشتن یک مقاله استاندارد کمک زیادی می کند. ما در سایت ایران وب لایف یکی از این ابزارها را معرفی کردیه ایم . افزونه Yoast SEO  به شما در نوشتن مقاله ی خوب کمک زیادی می­کند. می­توانید برای آشنایی با این ابزار روی لینک کلیک کنید.  ( اموزش افزونه یواست سئو )

 نقش مقاله درصفحه ی اول گوگل

برای افزایش بازدهی یک سایت و توسعه کسب و کار ، سایت مورد نظر باید در صفحه ی اول گوگل باشد!
اگر سایتی در صفحه ی اول گوگل حضور داشته باشد ، امتیاز خوبی برای سایت است. کاربر برای یافتن جواب سوال خود، کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ می کند. بیش از ۷۰ درصد کاربران ،تنها صفحه ی اول گوگل را بررسی می کنند.
همین که کاربر وارد سایت شما شوداز چندین روش می توان  به پول رسید. مثلا یک سایت آموزشی در ابتدا آموزش های رایگان در سایت قرار دهد. آموزش های کامل تر و تخصصی­ تر را به صورت یک پکیج آموزشی در سایت به فروش برساند.  اما این راه کمی دشوار است. چرا که، سایت شما باید از صفر به صد برسد. از صفر به صد رسیدن و دیده شدن در نتایج جست­­جو ، گام اولیه آن تولید محتوا ( مقالات ) ارزشمند است. در واقع موتورهای جست و جو سایت شما را با محتوایتان می شناسند.

نقش کلید واژه در مقاله

کلید واژه همان جمله ای است که کاربران جستجو می­کنند تا جواب خود را پیدا کنند.
کلیدواژه بسیار مهم است. اگر شما کلید واژه ی مقاله ی خود را به خوبی انتخاب نکرده باشید .، مقاله ی شما بی ارزش می شود. در نتیجه رتبه شما خیلی بالا نمی آید، حتی اگر تمامی قوانین را رعایت کرده باشید. خب حال برای نویسنده­ گان یک مشکل پیش می آید. این که کاربران بیشتر چه چیزی جست و جو می کنند؟برای این کار گوگل یک راه حل برای ما گذاشته است. در سایت خود ابزار هایی برای نویسندگان درست کرده است. یکی از این رایج­ ترین ابزار، گوگل ترند ( Google Trends ) است. این ابزار به شما در یافتن کلماتی که بیشترین سرچ را در موتورهای جست و جو دارند، کمک می کند. برای آموزش استفاده از این ابزار این لینک به شما کمک می کند .
( گوگل ترند ) 
البته ابزار های دیگری نیز برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارند. ما در بخش طراحی سایت ایران وب لایف این ابزار را به طور کامل معرفی کرده ایم. نتیجه گیری
شاید، تا قبل از خواندن این آموزش، تصور شما از تولید مقاله ­ی خوب با الان تفاوت داشت. نوشتن مقاله تنها یک جنبه از ماجراست، بهینه سازی مقاله نیز اهمیت بالایی دارد. اگر سایت شما در صفحه ی اول گوگل باشد ، حدود ۷۰ درصد سفارشات شما بیشتر می­شود.زیرا بیشتر کاربران در زمان سرچ، تنها صفحه اول را می­بینند.با رعایت این قوانین و نکات در هنگام تولید مقاله، رتبه ی شما بهبود می یابد. هم­چنین، مقاله­ ی شما برای کاربران ارزشمند می­شود.


 به اشتراک گذاری این مطلب!

اهمیت استفاده از متا تگ در سئو

تبلیغات گوگل ادوردز (Google Adwords)

author

علی حبیبی

من علی هستم. حدوداً نزدیک به 4 ساله که توی حوزه وب فعالیت میکنم. دغدغه اصلیم همیشه این بوده که از تکنولوژی و اخبار مرتبط با اون عقب نمونم اما خب ، خیلی سخته!

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه