دلایل تاثیرگذاری موشن گرافیک روی دیجیتال مارکتینگ

دلایل تاثیرگذاری موشن گرافیک روی دیجیتال مارکتینگ

چگونه با موشن گرافیک دیجیتال مارکتینگ خود را ارتقا دهیم؟

علاوه بر کسب و کارهای مدرن که امروزه به طور تمام و کمال، برند خود را در وادی دیجیتال promote می‌کنند؛ عصر جدید، کسب و کارهای سنتی را نیز ناچار ساخته تا در کنار بازاریابی میدانی، شاخه دیجیتال مارکتینگ خود را راه اندازی کنند. در این شرایط، هر برندی می کوشد به طور حداکثری، با بهره گیری از ابزارهای کارآمد، تاثیرگذاری رقبا را کاهش داده و سهم خودش از بازار هدف را توسعه دهد. در این وادی، ویدئوهای موشن گرافیک یکی از تاثیرگذارترین‌ها هستند و در ادامه مطلب، دلایل گزاره فوق را بیان می‌کنیم. 

مقدمه؛ چرا موشن گرافیک در دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌شود؟

در ابتدای کار، زمانی که پروژه‌های طراحی سایت، سئو، تولید محتوا و به طور کلی دیجیتال مارکتینگ را دریافت می‌کردیم، با تکنیک و تخصص نیروی انسانی مجموعه و با تکیه بر تجربه‌ای که پیش از تاسیس ایران وب لایف اندوخته بودیم، کارها پیش می‌رفت و مشتری به مقصود خود می‌رسید (نمونه این فعالیت‌ها در چاپ کهن، چاپ کوثر، اسپیس سازان کوثر و... قابل مشاهده است). اما پس از مدتی، دریافتیم که همانند بازار روز دنیا، فضای داخلی نیز نیاز به پیشرفت دارد و از این رو، در خلال پروژه‌های مارکتینگ خود، موشن گرافیک‌ها را نیز به کار گرفتیم. نتیجه به دست آمده در نوع خود بی‌نظیر بود و بازخورد کارفرما ما را بر این داشت که طراحی و ساخت موشن گرافیک را بخشی از خدمات ثابت مجموعه خود سازیم. من، امین رزاق‌خواه، برمبنای تجارب به دست آمده از پروژه‌های پیشین، ذیل هفت بند، دلایل تاثیرگذاری مثبت موشن گرافیک در پروسه‌های دیجیتال مارکتینگ را در اختیار شما قرار می دهم.

یک؛ موشن گرافیک در کوتاه مدت فروش را افزایش می دهد.
حتی افرادی که با تکنیک‌های فروش آشنا هستند، از شنیدن این امر که یک ویدئو شصت ثانیه‌ای می‌تواند مشتری را متقاعد به خرید کند متعجب می‌شوند. اما نکته اینجاست که این ویدئوها دقیقا چنین ظرفیتی دارند. طبق مطالعه ای که Eyeview digital انجام داده این امر به اثبات رسیده که landing page های دارای یک موشن گرافیک تا هشتاد درصد بیش از نمونه های مشابه بدون ویدئو فروش دارند. دلیل این امر ساده است، مخاطبی که به صفحه محصول شما مراجعه می کند، به احتمال زیاد قصد خرید دارد اما سوالاتی ذهن او را مشغول کرده و دوست دارد پیش از پرداخت و ثبت سفارش به پاسخ آن‌ها برسد. حال اگر او را در خلال نوشته های طولانی سردرگم کنید، نه تنها به پاسخ خود برای خرید محصول نمی رسد بلکه سردرگم شده و صفحه را ترک میکند! اما اگر در قالب یک طرح تصویری، ساده و زیبا هرآنچه می خواهد را در اختیارش قرار دهید، در پرداخت مبلغ درنگ نخواهد کرد.

دو؛ موشن گرافیک به SEO کمک می کند.
 Wisita دریافته است مخاطبین آنلاین، به طور متوسط بیش از سه برابر زمانی که در صفحات بدون ویدئو می گذرانند، در صفحات دارای یک فایل تصویری مشغول به گشت و گذار می شوند. حتی اگر این تفاوت سه برابری چیزی در حدود یک تا دو دقیقه باشد، برای سئو سایت شما حکم طلا را خواهد داشت. با تکرار این روند گوگل به شکلی مشخص سایت شما را در نتایج جست و جوهای مشابه بالا می آورد و این یعنی پیشرفت در SEO سایت.

سه؛ ویدئوها بهترین محتوای شبکه‌های اجتماعی هستند.

 این بار در حساب کاربری یکی از شبکه های اجتماعی شخصی خود بین یک نوشته، عکس یا ویدئو، تعداد اینتراکشن، لایک، اشتراک گذاری و کامنت را مقایسه کنید. به طور واضح ارتباط مخاطب با ویدئو بالاتر خواهد بود و حضور چند موشن گرافیک در شبکه های اجتماعی، برند شما را محبوب تر از قبل خواهد کرد.

چهار؛ ویدئو توجه چشم ها را جلب می کند. (Videos are eye-catching)
زمانی که یک مخاطب (به فرض اینکه فالوور شما نباشد) در شبکه های اجتماعی می گردد، بین عکس و ویدئو، نسبت به دیدن ویدئو میل و رغبت بیشتری نشان خواهد داد. در این باره یک مطالعه دقیق و علمی توسط Nielsen Norman Group انجام شده است و می توانید برای کسب اطلاعات دقیق به نتایج آن پژوهش مراجعه کنید.

پنج؛ ویدئو موشن گرافیک جنبه آموزشی دارد.

طبق پژوهش HubSpot زمانی که فرد داده ای را می‌خواند و می‌شنود، سه روز بعدفقط ده درصد آن را به خاطر خواهد داشت. اما اگر آن اطلاعات همراه با تصویر، به شکل ویدئویی در اختیار او قرار گیرد، میزان یادآوری بعد از سه روز به شصت و پنج درصد می رسد. حال اگر بخواهیم از پروژه های شخصی خود مثالی بزنیم، چندی پیش یکی از واردکنندگان لباس کودک، در مراجعه ای اعلام کرد که در بازار، لباس های تقلبی را با برند معروفی که او به صورت اصل و اورجینال وارد می کند، به فروش می گذارند. پیشنهاد ما در کنار سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ، یک موشن گرافیک شصت ثانیه‌ای برای بیان موضوع بود و خوشبختانه نتیجه نهایی، رضایت او را به همراه داشت، زیرا مخاطب با مشاهده آن، نه به صورت شعاری، که در قالبی علمی، تصویری و توصیفی، دریافت که چگونه می تواند برند اصل را از نمونه‌های تقلبی تشخیص دهد.

شش؛ ویدئو موشن گرافیک قصه می‌گوید.
 ذهن آدمی شبیه یک اسفنج که آب را جذب می‌کند، به شنیدن قصه خوب تمایل دارد. با استفاده از موشن گرافیک شما این فرصت را دارید تا ورای معرفی محصول یا خدمات، قصه برند خود را بگویید و همه چیز را صفر تا صد تشریح کنید. با این کار در واقع باعث شناخت مخاطب از برند خود شده و نام و آوازه خود را در جان و جهان او به تثبیت می رسانید.

هفت؛ موشن گرافیک مخاطب را سرذوق می آورد

 مشکلات اقتصادی، دردسرهای اداری، چالش های خانوادگی و هزار و یک دغدغه دیگر به اندازه کافی جدی و خشن هستند. حال برند شما این فرصت را دارد تا با استفاده از تصویر، موزیک و یک صداگذاری جالب، مجموعه ای باشد که هرچند کوتاه، لبخند را روی لب ها می نشاند. این ظرفیت ویدئوهای موشن گرافیک را دست کم نگیرید و روی آن برنامه داشته باشید. آنچه در بالا ذکر شد، آمیزه‌ای بود از نتیجه پژوهش‌های علمی و البته، تجارب شخصی و سازمانی درباره موشن گرافیک. مخلص کلام اینکه، یک ویدئو موشن گرافیک، اگر صحیح و استاندارد کار شود می تواند مجموعه استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ سازمان شما را در شرایط بهتری قرار دهد. در نتیجه، در کنار طراحی سایت، سئو و تولید محتوای متنی و...  روی آن ها نگاهی ویژه داشته باشید. در آخر اینکه، اگر نیاز به مشورت و دریافت داده های بیشتری دارید کافی است با من، امین رزاق‌خواه در مجموعه ایران‌وب‌لایف ارتباط گرفته، تا اطلاعات دقیق‌تری در اختیار شما قرار دهم.

منبع: سایت هارپ اینتراکتیو


به اشتراک گذاری این مطلب!

آشنایی با خدمات موشن گرافیک در ایران وب لایف

چگونه کسب و کار سنتی خود را مدرن کنیم؟

author

مهرشاد صالحیان

من مهرشاد هستم. اگه ازم بپرسن که بعد از مرگت سراغ چه کاری میری، احتمالاً باز هم نوشتن توی وب رو امتحان کنم. اینجا برخی از علاقه مندیهامو براتون مینویسم

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه