نقش ایمیل مارکتینگ بر سئو
وب

نقش ایمیل مارکتینگ بر سئو


اگر بخواهیم در مورد ارتباط بین ایمیل مارکتینگ و سئو صحبت کنیم، درک این ارتباط  به روشنی قابل بیان نیست.
پس سوال اینجاست که،چگونه ایمیل مارکتینگ بر روی سئو تاثیر می گذارد؟ پاسخ اینجاست که در اینجا بازاریابی ایمیلی تاثیر مستقیم بر سئو ندارد. آنچه در این جا مهم و قابل بررسی است، تعامل شما و کاربرانتان است، که بر روی سئو تاثیر می گزارد. پس باید از روش های گوناگون بازاریابی ایمیلی برای تقویت سئو سایت خود استفاده کنید. اگر با خود مفهوم ایمیل مارکتینگ آشنایی ندارید می توانید سایت ایران وب لایف ، بخش دیجیتال مارکتینگ را مطالعه کنید. پس تا پایان این آموزش با ما همراه باشید تا روش های مختلف تاثیر ایمیل مارکتینگ بر سئو را بررسی کنیم.

تکنیک های ایمیل مارکتینگ  

در اینجا به بررسی برخی از تکنیک های مهم و کاربردی ایمیل مارکتینگ به منظور بهبود سئو وب سایت های مختلف می پردازیم.
.

افزایش میزان مشارکت

برای افزایش میزان مشارکت در رسانه های اجتماعی و محتوای سایتتان، بازاریابی ایمیل روشی موثراست. برای این کار باید محتوای موجود در ایمیل را به گونه ای ایجاد کنید که کاربران ایمیل بتوانند در مورد مطلب شما نظر بدهند یا بخواهند آن را برای دیگران به اشتراک بگذارند.
برای ایجاد ایمیل های با کیفیت بالا، میتوانید از ابزارهایی مانند Mail Chimp و Get Response یا میلرلایت استفاده کنید.

مثالدر شکل بالا ایمیل  BarkBox  را مشاهده می کنید. محتوای موجود در این ایمیل آمده است که وب سایت مربوطه را بررسی کنید سپس در کم تر از ۱۰۰ کلمه شرح دهید. با این حساب مشارکت کاربر افزایش می یابد و تعداد کلیک های سایت بیشتر می شود.

لیست پست اختصاصی

خیلی از وب سایت ها یا وبلاگ ها موضوعات در حوزه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهند اما ممکن است همه کاربران علاقه مند به تمام محتواهای تولید شده نباشند. سرویس های ثبت نام پست الکترونیکی این امکان را می دهد که فقط محتوایی که کاربران علاقه دارند برایشان ارسال شود. برای سازماندهی لیست های پستی می توان از ابزار هایی مانند Litmus و Mail Munch استفاده کرد.

 مثال

به  سایت HubSpot نگاهی بیاندازید. در این صفحه به کاربران اجازه داده می شود تا به موضوعات خاصی بتوانند دسترسی پیدا کنند. به عبارتی کاربر باتوجه به علاقه مندی خودش حق انتخاب از میان موضوعات دارد. این روش باعث می شود، محتوای شما خواننده بیشتری پیدا کند. هم چنین امکان تعامل  کاربر و افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جست و جو بیشتر است.

ارتقا محتوای شمااز محبوب ترین راه های افزایش مشارکت و رتبه بندی سئو، بهبود محتوای سرویس ایملیتان است. به عبارتی هر چه  تعاملات در محتوای ایمیل شما بالاتر رود، سئو سایتتان بهتر می شود. برای روشن شدن مطلب مثال زیر را توضیح می دهیم:

مثال

Lonely Planet یک کار منحصر به فرد انجام داده است. به این صورت که در تبلیغ محتوای سایت خود در قالب یک خبرنامه، ایده جالبی را اجرا کرده است. در این ایده کاربران میتوانند به وسیله یک خبرنامه بررسی مختصر بر روی موضوع  داشته باشند. به عبارتی کاربر می تواند قبل از آنکه به طور کامل وارد سایت مربوط به یک محتوا شود، مرور مختصری بر روی موضوع داشته باشد.

تقویت مشارکت در شبکه های اجتماعی

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی، به افزایش دنبال کنندگان شما در رسانه های اجتماعی کمک می کند و هرچه دنبال کنند های شما در رسانه های اجتماعی بالاتر رود، رتبه سایت شما در موتور های جست و جو بهتر می شود. به این دلیل که افزایش دنبال کننده در رسانه ها باعث افزایش نرخ کلیک به سایت و بک لینک ها میشود. افزایش نرخ کلیک و بک لینک ها باعث بهبود سئو سایت می شود.   

مثال در این مثال سونی قصد دارد محصولات و خدمات در Pinterest برای تبلیغ به اشتراک بگذارد. این کار یک راه خوب برای افزایش تعداد کلیک های صفحه و افزایش رتبه بندی در میان موتورهای جست و جو است. روش هایی که بیان کردیم تنها بخشی از راه هایی است که می توان به بهبود سئو سایت از طریق ایمیل مارکتینگ کمک کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید منتظر مقاله های بعدی وب سایت ایران وب لایف باشید. همواره در تلاشیم تا به روز ترین تکنیک ها را به شما کاربران عزیز ، آموزش دهیم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با ایران وب لایف، تماس حاصل فرمایید.
 


به اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی افزونه های وردپرسی برای ریدایرکت ۳۰۱

لینک خارجی و بررسی تفاوت آن با لینک داخلی

author

پوریا همت

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه