تفاوت برندینگ و تبلیغات
وب

تفاوت برندینگ و تبلیغات


 بسیاری از افراد  در مورد تفاوت بین نام تجاری یا همان برندینگ و تبلیغات با یکدیگر اختلاف  دارند. در این جا قصد داریم تفاوت بین  دو واژه برندینگ و تبلیغات را  در علم بازاریابی برای شما روشن کنیم. فهمیدن تفاوت بین  برندینگ و تبلیغات باعث پیشرفت شما در بازاریابی می شود. هم چنین نام تجاری شما تقویت می شود.
برندینگ ( نام تجاری )

کلمه نام تجاری بسیار عمیق تر از آن چیزی است که در صفحات اینترنتی در بخش بازاریابی  جست و جو می کنیم.

نام تجاری برای شما مشخص می کند :

چه کسی هستید؟ چه نوع کسب و کاری دارید؟ خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید چیست و چگونه است؟

و بسیاری سوالات دیگر جمع می شوند و  در قالب نام تجاری برای یک کسب و کار معرفی می شوند. مثلا همانطور که یک فرد دارای شخصیت است، کسب و کار  شما هم برای خودش باید یک نوع شخصیت داشته باشد. منظور از واژه شخصیتی که در کسب و کار می بریم همان نام تجاری است.

روش های اصلی برای شناسایی نام تجاری کسب و کار شما :
لوگو و نام لوگو : اولین چیزی که افراد معمولا می بینند، لوگو و نام لوگو شما است. این دو به عنوان نمایش بصری  نام تجاری شما کار می کنند. معمولا شناسایی نام تجاری، برای این است که شما توسط افرادی که لوگو یا نام شرکت شما را می شناسند، شناخته شوید. اما در برند سازی بیشتر می خواهید این ویژگی را در ساختار برند خود ایجاد کنید، تا زمانی که افرادی که اسم برند شما را دیدند و یا شنیدند بی  تفاوت از آن عبور نکنند. این را همه می دانید که برای به دست آوردن سود بیشتر باید فروش بیشتری داشته باشید. حالا بیایید مشتریان خاص خود را در نظر بگیرید، که  محصول خاصی را می خرند  یا از خدمت خاصی استفاده می کند.  این مشتریان می خواهند از نام تجاری شما حمایت کنند، و نمی خواهند فقط محصولی از شما بخرند و بروند. به همین دلیل مهم است شما مشتری های کلیدی شرکت خودتان را بشناسید.  این ها، همان مشتریان وفادار برای شرکت شما هستند، که همواره از شما خدمت درخواست می کنند و برای شما سود می آورند.  پس می رسیم به این که راه هایی بجز فروش بیشتر برای به دست آوردن سود وجود دارد و آن حفظ مشتریان وفادار شرکت است. پس اینجا نام تجاری شما نقش کلیدی برای حفظ مشتریان دارد و نقطه شروع و پایان ارتباط مشتری با شرکت شما توسط همان نام تجاری است. 

تبلیغات

     

 فرض کنید که شما شرکتی هستید که می خواهید یک محصول به فروش برسانید. در اینجا یا مشتری از قبل با محصول شما آشنا است و نام تجاری شما را می داند، یا اینکه هیچ شناختی نسبت به شما و محصول شما ندارد. این جا است که تبلیغات روی کار می آید تا محصول شما و شرکت شما را معرفی کند. این که انواع تبلیغات و دسته بندی های مختلف آن چیست، موضوع بحث ما نیست. ما در اینجا قصد داریم تفاوت برندینگ و تبلیغات را برایتان روشن کنیم. برندینگ و تبلیغات  و اعتماد

بیایید برای روشن شدن مطلب مثالی از یک رابطه دوستانه بزنیم. مثلا در یک کافه هستید، محصول شما قهوه است و مشتری دوستتان است. دو حالت در اینجا داریم : 

سناریو ۱: شما دوستتان را دعوت می کنید و برخورد شما به گونه ای است که دوستتان احساس می کند انجام معامله از رابطه دوستی شما مهم تر است. در این حالت چه چیزی از دست می رود؟

 نام تجاری در اینجا ارزش خودش را از دست می دهد.

سناریو ۲: آن ها را به صرف قهوه دعوت می کنید. از زمانی که در کنار هم هستید نهایت لذت را می برید. در نهایت محصول شما به دوستانتان معرفی می شود. در این جا رابطه دوستی اولویت مهم تری از تبلیغ محصول دارد. در اینجا اعتماد آن ها را جلب کرده اید و نام تجاری واقعی برای خودتان ایجاد کرده اید. پس این را بدانید که تبلیغات و نام تجاری یکی نیستند، هم چنین خیلی بی مرتبط از هم نیستند. یک بنگاه برای این که محصول خود را به مشتریان معرفی کند از تبلیغات استفاده می کند، به موازات آن نام تجاری خود را از جنبه های مختلف تقویت می کند.
پس خلاصه مطلب این که:
کسب و کار های مختلف معمولا از بازاریابی، برندینگ و تبلیغات برای متقاعد کردن مصرف کنندگان، مشتریان، سهامداران یا اهدا کنندگان خارجی برای خرید کالاها و خدمات خود و یا سرمایه گذاری در سازمان استفاده می کنند. بسیاری از مردم معمولا این سه اصطلاح را یکی می گیرند. دانستن تفاوت در میان این کلمات می تواند به طور قابل توجهی به کسب و کار شما کمک  می کند تا رشد کند.
نتیجه گیری: در هر حوزه ای از فضای دیجیتال مارکتینگ اگر تصمیم به ایجاد یک کسب و کار دارید، این را در نظر بگیرید که مشتریان شما نقش کلیدی را برای شما دارند. اصول تبلیغات و روش های به کار گیری آن و هم چنین ایجاد یک نام تجاری را برای کسب و کار خود جدی بگیرید. چنان چه در  شروع کار هستید و نیاز به ایده تبلیغاتی دارید روی ما حساب کنید و به وب سایت ایران وب لایف در بخش تبلیغات سری بزنید. هم چنین مشاوره های دیجیتال مارکتینگ وسوالات  در این رابطه را از بخش دیجیتال مارکتینگ جست و جو کنید. مشاره های  رایگان بخش برندینگ سایت  ایران وب لایف را فراموش نکنید. 

به اشتراک گذاری این مطلب!

تبلیغات کلیکی چیست؟

تکنیکهای کاربردی بازاریابی ویدئویی

author

علی حبیبی

من علی هستم. حدوداً نزدیک به 4 ساله که توی حوزه وب فعالیت میکنم. دغدغه اصلیم همیشه این بوده که از تکنولوژی و اخبار مرتبط با اون عقب نمونم اما خب ، خیلی سخته!

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه