آشنایی با خدمات موشن گرافیک در ایران وب لایف

آشنایی با خدمات موشن گرافیک در ایران وب لایف

کاربرد اصلی موشن گرافیک

امروزه مرگ و زندگی کسب و کارهای بیشماری در دستان صنعت طراحی قرار دارد. بسیار دیده شده که برندی با یک طرح، پوستر یا تصویر، راه صدساله را یک شبه می‌پیماید و از برج عاج، شاهد رقابت رقبای دیروز خود می‌شود. نکته مهم اما، این است که توجه داشته باشیم علاوه بر محتوای بصری، فرم‌های مختلف گرافیکی وجود دارند و در مواردی خاص، همراه شده با صداسازی‌های فوق العاده، جان و جهان مخاطب را اشغال می کنند. منظور از توصیفات بالا، همان موشن گرافیک‌ها هستند. ویدئوهایی که در مدت زمان سی، چهل ثانیه تا نود ثانیه تهیه می شوند و علاوه بر افزایش شناخت مخاطب از یک برند اثرات ویژه ای در زمینه‌های مارکتینگ و بازاریابی به جای می‌گذارند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره موشن گرافیک می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دلایل تاثیرگذاری موشن گرافیک روی دیجیتال مارکتینگ

به احتمال زیاد تا به حال در کسوت صاحب یک کسب‌و‌کار، بسیار نام موشن گرافیک را شنیده‌اید، اما درباره چند و چون اثرگذاری آن اطمینان قطعی ندارید. به بیان ساده باید گفت، موشن گرافیک مانند کپسولی فشرده، برند و کاری که شما انجام می‌دهید را به مخاطب می‌شناساند. از این طریق، شما به جای تلاش برای شبکه سازی و قانع ساختن مخاطب، در طرحی چندثانیه‌ای تمامی آنچه انجام می‌دهید را شرح داده و تماس او با خود را قطعی می‌کنید.

بیشتر بخوانید : تفاوت برندینگ و تبلیغات 

چرا موشن گرافیک؟
شاید شما به این مساله فکر کرده باشید که در میان چندین روش متفاوت ساخت کلیپ های تصویری، چرا باید به سراغ موشن گرافیک رفت (که البته در بسیاری موارد هزینه پایین تری دربردارد). پیرامون این پرسش می توان بندهای زیر را ارائه داد:

 • ارتباط احساسی: در وهله اول باید اشاره کرد که موشن گرافیک با مخاطب ارتباط احساسی برقرار می کند و به صورت ناخودآگاه میل و علاقه را برمی‌انگیزد (زمانی که کلام، موزیک و تصویرهای گرافیکی کارشده باهم آمیخته شوند، حتی یه ویدیوی کوتاه هم روی مخاطب تاثیر حسی قابل توجهی میگذارد).
 • انتقال داده: دیگر برگ برنده موشن گرافیک قدرت بالای انتقال داده و اطلاعات است. با اتکا به مطالعه‌ی دانشگاه MIT در سال 2014 این امر برداشت می شود که با تصویر می توان در هر سیزده میلی ثانیه، یک پیام جدید را در ذهن مخاطب ایجاد کرد. در نتیجه چه درباره معرفی محصول، چه پیرامون بررسی یک پروسه و حتی به هنگام رونمایی از کسب و کاری جدید، هیچ پلتفرمی اثرگذاری موشن گرافیک را نخواهد داشت.
 • تضمین تماشا: هر کدام از ما به طور متوسط شش ساعت در هفته، ویدئوهای اینترنتی را تماشا می کنیم. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که مقاله، فلان پست یا بهمان نقد را مطالعه کنیم. در نتیجه می توان اینگونه گفت که موشن گرافیک ساخته شده برای برند شما بالاخره یک روز توسط مخاطبان جامعه هدف مشاهده خواهد شد و تاثیرگذاری و بازخورد آن را دریافت خواهید کرد.
 • انعطاف پخش: یک ویدئو علاوه بر کانال‌های شخصی (تلگرام، اینستاگرام و غیره)؛ در محیط‌هایی همچون آپارات، یوتیوب و دیگر پلتفرم‌های پخش ویدئو بارگذاری می شود. اما نوشته، عکس یا پوستر طراحی شده توسط شما این قابلیت را ندارد.
 • فشردگی زمان: امروزه مردم خیلی حوصله ندارند و همه چیز را به صورت فشرده می‌پسندند. در نتیجه اگر یک موشن گرافیک را حرفه‌ای، استاندارد و جذاب کار کرده باشید؛ با توجه به زمان سی، شصت یا نود ثانیه‌ای آن، شانس زیادی در جذب مخاطب خواهید داشت.
 • بیشتر بخوانید : اسامی به روز ترین منابع دیجیتال مارکتینگ 

چرا ما؟

در بین انبوه شرکت هایی که خدمات طراحی و تولید موشن گرافیک را ارائه می دهند، مجموعه ایران وب لایف شرایطی ویژه را فراهم آورده است. در بندهای زیر به ظور خلاصه به بخشی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

 • محصول شما نمونه کار ماست. از آن جا که برای برند خود ارزش قائلیم، قوی ترین محصول را برای شما تولید خواهیم کرد.
 • برای تولید یک موشن گرافیک، تیم‌های ایده‌پردازی و فنی ما گردهم می‌آیند و پیش از اجرا، چندین سناریو و گزینه انتخاب را پیش روی شما قرار می‌دهند؛
 • انتخاب رنگ، شخصیت، لحن و تمامی اجزای حاضر در یک موشن گرافیک، متناسب با هویت برند شما انجام خواهد شد.
 • در بین فعالین حاضر در بازار، کمتر مجموعه ای قدرت فنی و تکنیکی تیم های طراحی و ساخت ما را دارد.
 • برای مشاهده لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف کلیک نمایید. 
 • و در آخر اینکه، تا زمان برآورده ساختن رضایت حداکثری شما، پروژه به پایان نمی رسد.
 • سعی کردیم تا مختصری در رابطه با خدمت موشن گرافیک صحبت نماییم، در صورتی که برای کسب و کار خود نیاز به طراحی یک موشن گرافیک حرفه ای را احساس می کنید همین حالا با ایران وب لایف تماس بگیرید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

سیر تحول کسب و کارهای سنتی به مدرن

دلایل تاثیرگذاری موشن گرافیک روی دیجیتال مارکتینگ

author

مهرشاد صالحیان

من مهرشاد هستم. اگه ازم بپرسن که بعد از مرگت سراغ چه کاری میری، احتمالاً باز هم نوشتن توی وب رو امتحان کنم. اینجا برخی از علاقه مندیهامو براتون مینویسم

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه